тв серија | Кафе пауза - Part 17

ТВ серија: Девицата Џејн (Jane the Virgin)

Забавна и хумористична ТВ серија за една невина девојка која по грешка ќе биде вештачки оплодена...

10 бизнис лекции од ТВ серијата „The Office“

Иако оваа серија покажува како не треба да се води една компанија, сепак ако ја тргнеме комедијата на страна, таа може да ни посочи на многу значајни аспекти и лекции за водење на еден мал бизнис.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

ТВ серија: Лондонски хорор приказни (Penny Dreadful)

Една група луѓе во викторијански Лондон се здружуваат со цел да се борат против натприродни сили...

ТВ серија: Нејви: Њу Орлеанс (NCIS: New Orleans)

Тим од агенти во Кресент Сити истражува убиства поврзани со морнарицата...

ТВ серија: Готам (Gotham)

ТВ серија за градот Готам пред појавата на Бетмен...

ТВ серија: Засекогаш (Forever)

ТВ серија за човекот кој постојано се враќа од мртвите...

Нови ТВ серии кои не го заслужуваат вашето слободно време

Започнувајќи од досадни и веќе видени комедии, па сè до приказни исполнети со насилство и навредливи сцени, погледнете ги наредниве 5 серии кои едноставно не мора да почнете да ги гледате...

ТВ серија: Државна секретарка (Madam Secretary)

Во непријателска средина на работа, каде што секој соработник има некоја скриена намера, министерката Мекорд секогаш успева да ја задржи смиреноста и не влегува во расправии.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

ТВ серија: Љубовна приказна во Менхетен (Manhattan Love Story)

Сте се запрашале ли што се врти во главата на вашиот партнер за време на состаноците?

ТВ серија: Флеш (The Flash)

ТВ серија за најбрзиот човек на планетата.

ТВ серија: Како да се извлечеш неказнет за убиство (How to Get Away with Murder)

ТВ серија за моќна адвокатка и нејзината вмешаност во едно мистериозно убиство...

ТВ серија: Селфи (Selfie)

ТВ серија за прекрасната Елајза Дули која ќе сфати дека бројот на лајкови не значи и број на пријатели