28 октомври 2014 | Кафе пауза

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува

Погледнете некои од фотографиите, со сигурност ќе се вљубите во него, иако е страшен.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

Вљубеници во адреналинскиот авантуризам, го имаме вистинскиот предизвик за вас!

Планината Хуа Шан се наоѓа во Кина. Нејзините врвови достигнуваат надморска височина од 2.160 метри. Оваа планина е една од петте свети планини. Во подножјето се наоѓаат огромни камени скали наречени „Рајски скали“.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

8 навики на среќните луѓе за кои тие ретко зборуваат

Во што е тајната на сите тие среќни луѓе? Што прават тие за да извлечат максимум од животот додека ние останатите дозволуваме тој само така да помине?
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

Како треба да изгледа вашето CV ако немате работно искуство?

Потенцијалните работодавачи најчесто бараат кандидатите да се пријавуваат само ако веќе поминале години работејќи на позицијата која треба да ја пополнат.

Вкусен и здрав појадок со јаболка и ореви

Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

ТВ серија: Државна секретарка (Madam Secretary)

Во непријателска средина на работа, каде што секој соработник има некоја скриена намера, министерката Мекорд секогаш успева да ја задржи смиреноста и не влегува во расправии.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

Париз vs. Њујорк низ забавно видео

Париз и Њујорк се толку импресивни што луѓето не престануваат да ги споредуваат.