Петар Тодоровски | Кафе пауза

Според агент на ФБИ ова се 3 знаци дека некој ве лаже

Џек Шефер е поранешен агент на ФБИ кој има големо искуство со истраги на криминални случаи. Во својата кариера испрашувал многу луѓе и веќе знае да почувствува кога некој лаже, а кога ја говори вистината.

Писмото со кое една жена открива кој бил нејзиниот таен обожавател

Една жена уште кога била девојче почнала да добива по една гарденија за секој свој роденден. Испраќачот останал анонимен, но таа по десетина години открила кој бил тоа...

9 откачени играчки за деца и возрасни кои можете да ги управувате со вашиот смартфон

Играчките не се само за деца. Затоа овие девет прекрасни и откачени играчки можат да се контролираат со смартфон, една од вашите омилени играчки.

5 рецепти за здрав домашен чипс од зеленчук

Знаеме дека треба да се избегнува пржениот пресолен чипс од компири кој може да се купи заедно со уште многу воздух. Наместо тоа можете сами дома да си направите вкусен, здрав крцкав чипс.

Сте започнале нова врска. Што да очекувате понатаму од секој хороскопски знак?

Астрологијата открива што можете да очекувате од вашиот нов партнер штом љубовта се распламти малку повеќе...

Лаги во врска со парите кои можат да ви ја уништат врската или бракот

Луѓето кои го делат буџетот со некој друг понекогаш знаат и да излажат, ставајќи ја својата врска на голем ризик.

Водич за мажи: Како треба да ви стои облеката?

Повеќето мажи обично носат облека која им е малку поголема од бројот што би требало да го носат.

Орален секс: Што нејзе ѝ поминува низ глава, а што нему?

Една анкета спроведена на над околу 1.000 мажи и жени дава одговор на тоа како мажите и жените гледаат на оралниот секс, односно што мислат за тоа кога го пружаат, а што кога го примаат.

Што ќе се случи ако си го сокриете роденденот од Фејсбук?

Ова прашање си го поставила младата блогерка Марија Адмира и одлучила да направи експеримент за да види што ќе се случи. Резултатите веројатно нема да ве изненадат.

Како да го одберете вистинскиот велосипед за вас?

Ако размислувате да купите велосипед, сте донеле одлична одлука. А ако не знаете каков да одберете, ова се основните типови за кои можете да се одлучите.

10 работи кои ќе ви покажат дека во животот нема правила

Живеј го животот вака, живеј го онака... Живејте го како што сакате. Правила нема. Следните редови ќе ве убедат во тоа.

Можеби е до вас! Ова се знаци дека заслужувате отказ од работа

Постојат лоши шефови на кои секој сака да се жали, но постојат и лоши работници со кои никој не сака да губи нерви и пари.