Кога и колку треба да се грижите за безбедноста за време на лет со авион?

Филмовите создаваат искривена слика за летањето со авион, па затоа ви пренесуваме мислења на неколку пилоти за работите кои се сметаат за трагични, а всушност не се опасни.

Како правилно да ги подвиткате фармерките?

Подвиткувањето на фармерките може да изгледа како наједноставната работа на светот, но ако притоа направите грешка, тие ќе ја загубат формата и ќе изгледате полошо.

5 работи за кои не треба да трошите многу пари и 5 работи кои за треба

Дали со носталгија се присетувате кога сте купиле нов телевизор или телефон, или на некоја случка која има посебно место во вашите спомени?

Зошто треба да ги замрзнувате лимоните?

Добро е познато дека лимонот носи бројни бенефити за организмот. Добрата работа во врска со тоа е тоа што може да се употребува цел.

Во која ситуација треба да бидете херој, а во која не?

Сите сакаме да бидеме херои во секоја ситуација, но тој порив не е секогаш најдоброто решение.

4 салати со варени јајца кои добро ќе ве најадат

Јајцата се извонредна храна која треба почесто да се консумира. Еве четири интересни начини да приготвите вкусен оброк со нив и уште почесто да ги имате на вашето мени.

6 работи кои мажите ги мислат и ги прават, а жените треба да ги знаат

Мажите секојдневно ги мислат и ги прават овие работи, а жените треба да ги знаат за подобро да се разберат...

За оние со око соколово: Колку животни гледате на сликата?

На оваа слика има повеќе животни, но тие се добро камуфлирани и можат да ги забележат само оние со многу остар вид.

Освежувачко фрапе со ореви

Студено кафе со шмек на јаткасти плодови кое добро ќе ве освежи наутро...

Вежба во два чекори со која ќе откриете за што ве бива

Сите сме „присилени“ да избереме професија за цел живот кога имаме 18 години, но многумина од нас уште долго се бараат себеси пред да сфатат која е нивната вистинска страст и во што навистина се добри.

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

9 добри филмови за долгиот викенд

Ако ви се гледа филм, мора да размислите за овие девет предлози. Тоа се одлични филмови кои добија признание од широката публика, а сигурно некои од нив ќе ви се допаднат и вам.