14 совети кои секое дете ги заслужува од својот родител

Сите родители не се придржуваат до сите овие совети и затоа денес секој од нив има некаков проблем или нешто за кое жали. Но, поучени од своето лошо искуство, тие можат да им ги дадат овие совети на своите деца.

Ружи од јаболка кои се вкусни како што изгледаат

Не мора да бидете врвен готвач за да го направите овој колач кој навистина е вкусен како што изгледа.

6 причини поради кои луѓето возат брзо и арогантно

На секое излегување на улица гледаме агресивни возачи кои возат супер брзо и неодговорно и ни оставаат впечаток на арогантни ликови на кои не им е местото на нашите заеднички улици.

Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

Животните лижат речиси сè што ќе најдат околу себе затоа што така го истражуваат светот...

Вистинското значење на некои зборови кои секојдневно ги употребуваме

Секој збор си има свое значење, но реалноста честопати покажува дека имаат и некое друго кое е поверодостојно од она што е запишано во лексиконите. Овие неколку зборови се пример за тоа.

Оваа слика од две девојки кои се прегрнуваат стана вирална, но не поради очигледната причина

Оваа фотографија ја споделил на Фејсбук еден Бразилец, кој со неа се буни за тоа што се случува во метрото во неговиот град.

Совети од преговарач на ФБИ: Како да ги натерате луѓето да го направат тоа што вие го сакате?

Ги знаете ли оние луѓе од ФБИ кои во филмовите одат да преговараат со некого кој држи заложници барајќи нешто и заканувајќи се дека во спротивно ќе ги убие? Марк Гоулстон ја работел оваа работа во вистинскиот живот.

Љубовна астрологија: Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара. Прочитајте што велат ѕвездите за вашиот знак и откријте на каков партнер треба да ја фокусирате вашата потрага.

4 совети за „правилно кршење“ на правилата на диетата

Одвреме-навреме можете да направите одредени работи поврзани со нездравата исхрана и озлогласените пијалаци кои нема да ви наштетат, туку ќе ви помогнат да издржите во вашите напори.

Положбата во која спиете зборува за вашите љубовни навики

Ако ве интересираат научните откритија коишто ги поврзуваат позициите во кои луѓето спијат со нивните љубовни навики, податоците следуваат во продолжение.

Зошто е толку тешко да се помине животот само со еден партнер?

Секој е исплашен од помислата дека од моментот на стапување во брак па сè до крајот на животот ќе мора креветот да го дели само со еден партнер. Зошто ни е толку тешко да бидеме моногамни?

Не е лесно да се викаш Бијонсе ако не си ТАА Бијонсе, но и многу други луѓе имаат иста мака

Девојче што се вика Бијонсе привлече големо внимание откако нејзината приказна ја сподели на Фејсбук проектот „Луѓето на Њујорк“.