Мудроста во сомнежот и поставувањето прашања низ 20 цитати

Сомневањето во работите и поставувањето прашања во врска со сè и сешто е една од суштинските работи кои ја извлекуваат мудроста од секојдневието.

5 типови луѓе кои мислат дека се хранат здраво, но грешат

Многу информации поврзани со нутриционизмот ни се лесно достапни во денешно време и самите можеме да одлучиме што е добро за нас, а што не е.

16 причини поради кои другарствата од средно остануваат за цел живот

Кога некој ќе спомне другари од средно, реакцијата на секој повозрасен соговорник е дека тие другарства траат цел живот поради овие причини.

Работи кои можете да ги купите на старо за да заштедите пари

И предметите кои некој веќе ги употребувал можат да бидат употребливи уште долго време, а се наоѓаат за многу пониска цена.

Кога и како се става кошулата во панталоните?

Aко сакате секогаш да изгледате убаво и средено и тоа да го направите на вистинскиот начин послушајте ги советите на стилистот Антонио Сентено.

10 машки прашања за сексот одговорени од сексолог

Ова се десет прашања во врска со сексот кои мажите сакаат да ги постават, но се срамат или нема кој да им ги одговори.

Животни кои сакаат да бидат фотографи

Фотографите кои одат да фотографираат во дивината сами ги бараат животните кои ќе ги видите на овие слики. Но овде ќе можете да се уверите дека и животните знаат да побараат нешто назад.

4 причини да не се грижите дека пропуштате нешто од животот

Секој од нас се соочил со стравот дека на еден или на друг начин пропуштаме некои битни убави моменти во животот.

6 знаци дека таа очекува да ја запросите

Ако сте во врска со девојка со која можете да ја замислите својата иднина, тогаш постои голема веројатност дека и таа на истиот начин гледа на вас.

Посна безглутенска чоколадна торта

Состојките овозможуваат секој да може да ужива во оваа чоколадна торта...

Родителите кои изгубиле дете би сакале да разберете дека…

За да разберете подобро низ што поминуваат, прочитајте што вели за тоа Пола Стивенс, мајка чие дете починало.

14 знаци дека поминувате премногу време на интернет

Некој постојано ви вели дека поминувате премногу време на интернет, а вие упорно го тврдите спротивното.