Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

Животните лижат речиси сè што ќе најдат околу себе затоа што така го истражуваат светот. Секако една од омилените работи им е стаклото, онаа невидлива сила која им го ограничува движењето и која дефинитивно е вредна за испитување. Занесени во својата потрага по информација плус не знаат дека им изгледаат смешно на нивните сопственици, како и на сите други луѓе, па затоа тие ги споделуваат сликите од нив на интернет за и ние да можеме да се насмееме на нивна сметка.


Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар