Сте започнале нова врска. Што да очекувате понатаму од секој хороскопски знак?

Сте започнале нова врска. Што да очекувате понатаму од секој хороскопски знак?

Астрологијата открива што можете да очекувате од вашиот нов партнер штом љубовта се распламти малку повеќе…

Сте започнале нова врска. Што да очекувате понатаму од секој хороскопски знак?

Овен

Тој: Кога тој ќе реши да преземе акција, со вас е веќе готово. Нема каде да бегате. Тој веќе е во сите ваши мисли. Ако тоа потрае подолго време, сметајте дека сте го задржале покрај себе. Но, ако тоа не трае долго, имате причина да бидете загрижени за заедничката иднина затоа што тој има освојувачка природа која тешко се смирува. Него го возбудува она што навидум е неосвоиво. Ако успеете малку да се оддалечите од него, тој пак ќе почне да трча по вас.

Таа: Таа нема да губи време со вас ако не сте нејзин тип. Но, ако фрлила око на вас бидете спремни со неа да ги минете и деновите и ноќите. После бурната ноќ таа ќе ве разбуди со појадок в кревет и ќе осмисли романтичен викенд на море. Ако сте маж со кој таа сака да ги доживее овие работи, таа веднаш ќе се фрли во акција. Но, ако не сте доволно мажествени и елегантни, тоа нема да се случи.

Бик

Тој: Кога сите мажи би биле како Биковите, ниедна жена не би била сама. Тој долго се труди да ја освои девојката која ја посакува, а штом ја освои уште потешко ја пушта да си замине. Ако тој реши да ве освои, вие ќе бидете само негова. Немојте ни да помислувате да се одмаздувате со флерт со некој друг доколку ве изнервира неговата тврдоглавост, затоа што тој ќе возврати бесно, се разбира, ако му е дојдено до вас.

Таа: Кога таа ќе сфати дека вие сте човекот на нејзиниот живот, ќе ја искористи целата своја женственост за да ве увери дека ќе имате убав живот покрај неа. Сите ѝ завидуваат на нејзиното дамско однесување и кулинарски вештини, а вие би можеле да бидете многу среќни што ќе имате таква жена покрај себе. Таа ќе ве задржи и со тоа што пред целиот свет ќе покажува дека таа е само ваша и вие сте само нејзин.

Близнаци

Тој: Близнакот е најзабавниот и најшармантниот во друштвото, па не е чудо што толку брзо ги освојува жените. А потоа, откако добро ќе се забавува со вас, ќе озборува и ќе патува, очекувајте дека ќе побегне. Ќе го задржите само со непрестајна потрага по нови знаења и авантури и големо разбирање за неговата потреба да се оддалечува и пак да се врќаа поблиску вас.

Таа: Таа ќе си игра со вас додека ве освои, но ќе продолжи на ист начин и понатаму кога ќе ве стави на нејзината листа на трофеи. Нема да ви биде здодевно со неа. Таа е одличен готвач, особено за брза и нездрава храна, ќе ве однесе каде било на планетата и секогаш ќе остане истото она девојче кое некогаш одамна го освоило вашето срце. Со неа работите постојано изгледаат како да се менуваат, но таа како да не се менува.

Рак

Тој: Колку што бил упорен да ве освои, толку ќе биде упорен и да ве задржи. Со него можете да се карате, да се смирувате, пак да се карате, пак да се смирувате, но тој постојано ќе биде спремен за нов почеток ако искрено ве сака. Нема да се смири сè додека не ве обезбеди вас и своето семејство со сè што ви е потребно за еден удобен живот.

Таа: Жената Рак може да ве освојува со месеци и со години. „Случајно“ ќе налетува на вас, тајно ќе ве набљудува од далечина, полека ќе ви се доближува додека на крај не ве освои. Кога ќе започнете врска со неа, таа ќе се погрижи никогаш да не ви ја скрати можноста за долго водење љубов или за излегување само со вашите пријатели. Таа ќе ве остави да мислите дека можете да правите што сакате и со кого сакате, но ако се опуштите премногу таа ќе почне да се жали кај сестрите, мајка ѝ, пријателките… Е, тогаш веќе нема ништо што може да ве спаси од нејзината лутина.

Лав

Тој: Ништо не е неосвоиво за Лавот. Тој ќе ја потроши и целата плата ако треба само за да направи нешто со кое ќе ве воодушеви. Во друштво ќе ве третира како кралица, но во домот ќе очекува да му угодувате. Ако го прифаќате тоа, тогаш полесно ќе се сложувате со него.

Таа: Во заблуда сте ако мислите дека вие сте ја освоиле неа. Таа ве освоила вас. Таа е онаа која ги бира своите партнери, а ги остава да мислат дека е обратно. Така таа ги извојува своите победи. Штом еднаш ве освои, таа ќе стори сè за да ве задржи. Ќе изгледа како да е зависна од вас, а ако вам тоа ви годи, ќе почнете да ги слушате сите нејзини желби и наредби.

Девица

Тој: Тој има доста срамежлив и практичен пристап кога станува збор за освојувањето, но кога ќе ве освои ќе се претвори во поет кој на уво ќе ви ги каже најубавите зборови на овој свет. Му треба малку ветар во грб за да дејствува и додека освојува и кога е во врска, а ако му го дадете тоа, нема да зажалите.

Таа: Девицата лесно ги освојува мажите со таа нејзина срамежливост и воздржаност. Таа ќе биде сè што ќе посакате – од најнежна негувателка до најстрасна љубовница. Ќе ја задржите таа удобност само ако бидете внимателен со неа и ги почитувате правилата кои таа ќе ги постави.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар