Дом и семејство | Кафе пауза

Пожолената пластика ќе изгледа како нова: Избелете ги старите приклучоци и рамките на прозорците

Пластичните работи како прекинувачи, приклучоци, далечински управувачи и слично често добиваат жолтеникава боја која не изгледа убаво.

Фантастичен ТикТок трик: Како вашата куќа да мириса убаво по чистењето со правосмукалка

По чистењето со правосмукалка, обично нема мирис во просторијата, но тоа веќе не мора да биде така.

Чоколаден сончоглед: Прекрасен цвет со посебна убавина

Овој сончоглед може да има од темнокафена до бордо нијанса, а исто како обичниот сончоглед, најмногу му треба сонце.

Плишено растение што ќе го украси секој ентериер

Има розови цветови што се појавуваат кон крајот на пролетта и почетокот на летото и тогаш ова растение е најубаво.

Трик со кој ќе ја исчистите рерната подобро отколку со сода бикарбона и оцет

Што и да користите за чистење на рерната, веруваме дека ќе сакате да го испробате и овој метод за кој многумина тврдат дека е поефикасен и од сода бикарбона и оцет.

Може да го оштетат коренот на орхидеите: 3 грешки што ги правите во текот на летото

Орхидеите се многу чувствителни и се познати како цвет за кој не е лесно да се грижите. Поради тоа, може да направите многу грешки што може да доведат до гниење на коренот.

3 работи што никогаш не треба да ги чистите со хартиена крпа

Хартиените крпи се производ што се наоѓа во речиси секоја кујна и домаќинките ги користат за чистење на речиси сите површини.

5 растенија што ќе успеат дури и ако ги запоставите

За среќа, постојат растенија на кои не им е потребно ниту време, ниту внимание за да успеат.

За градина полна со бои и мириси: 10 вида цвеќиња што цветаат во текот на целото лето

Многу е лесно да се одгледуваат растенија во текот на пролетта, но проблемот се појавува кога ќе дојде летото.

5 совети со кои сончогледите ќе траат подолго во вазна

Сончогледите се вистински летни цвеќиња што изгледаат прекрасно во градината, но колку долго ќе изгледаат убаво во вазна зависи од неколку работи.

3 цвеќиња што нема да ви замерат ако заборавите да ги наводнувате

Повеќегодишните растенија се исклучително лесни за одгледување затоа што откако еднаш ќе се посадат, нема потреба повторно да се пресадуваат.

5 цвеќиња што се отпорни на високи температури и цветаат во текот на целото лето

За максимално уживање, украсете го балконот со цвеќиња кои не само што изгледаат убаво, туку се и отпорни на високи температури.