Работа | Кафе пауза

4 совети за промена на кариерата

Дали во последно време размислувате како да направите промена на кариерата, но не сте сигурни од каде да започнете?

Како да се справите со токсичната работна атмосфера?

Токсичната работна средина може да има значителен негативен ефект врз вашето ментално здравје!

5 совети за воспоставување рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот

И покрај напредокот во технологијата која наводно ни го олеснува животот, ние работиме понапорно и подолго од кога било...

10 зен правила кои ќе ви помогнат да бидете попродуктивни

Ќе го почувствувате ефектот на овие вежби само доколку тие станат дел од вашата секојдневна рутина.

Зошто социјалните мрежи нè тераат да се мразиме себеси?

Прочитајте повеќе за негативното влијание на социјалните мрежи врз нашата самодоверба!

3 совети кои можат да ви помогнат да дојдете до генијални идеи

Како да дојдете до генијални идеи кои ќе го поттикнат развојот на вашата кариера или бизнис?

Овие знаци ќе ви покажат дали и како стресот влијае врз вашата продуктивност на работа

Од голема важност е навреме да ги препознаеме знаците на евентуален стрес за да можеме соодветно да реагираме.

Како да ја избегнете рутината на канцелариската работа за максимално да го живеете животот?

Уморни сте од канцелариската работа од 9 до 5 која многумина ја нарекуваат „модерно ропство“?

Како да се справите со негативните колеги на работа?

Прочитајте ги нашите совети за како да преживеете на работното место кога работите ќе излезат од контрола.

6-те најголеми грешки што ги правиме при давање отказ

За вас ги издвоивме најголемите и најчестите грешки при давање отказ според експертите за човечки ресурси.

Совети за кариера што ќе ги запомните во рок од 3 секунди

Без разлика дали барате работа, пишувате CV, сакате да го подобрите односот со колегите, или едноставно барате општи совети за кариера, вие сте на вистинското место!

8 совети за брз напредок во кариерата

Дали отсекогаш им сте се восхитувале на успешните луѓе и сте посакувале да бидете како нив? Денес ви ги откриваме тајните за како да постигнете брз напредок во вашата кариера.