Фотограф користи дрон за ја покаже нееднаквоста на начинот на живеење низ целиот свет

Џони Милер е фотограф кој секогаш ги нагласувал урбаните, културните и социјалните проблематики во неговите дела.

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

Еден фотографи го планирал неговото патување за Грузија цели 3 месеци.

Илустратор го фотографира своето куче во интересни сценарија

Често се вели дека секој крај е само нов почеток. Токму ова му се случило на бразилскиот илустратор Рафаел Мантесо.

Забавни портрети од летачки кучиња

Џулија Кристе е германски фотограф чија специјализација е фотографирање домашни миленици.

Овој фотограф ги изненадува луѓето ширум светот со позадината на неговите фотографии

Неговата фотосериja, т.н. „LUGARxPHOTO“ (место и фотографија) ја прикажува реалната сцена на којашто ги прави фотографиите, пред таа да биде сосема изменета и дотерана во Фотошоп.

Убавината на природата, исцртана во огледала

Кога ги гледате овие фотографии, едноставно не можете да не помислите дека огледалата се мали планети од сосема други универзуми.

Талентиран фотограф го освои целиот свет со своите надреални фотоманипулации

Роберт Џанс е наградуван дигитален артист, фотограф и креативен директор чија работа одамна е во центарот на вниманието.

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Тој ги трансформира обичните риби во магични суштества кои изгледаат како да летаат наместо да пливаат во вода.

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Овие фотографии нудат навистина уметнички поглед кон пејзажите на Австралија.

Прошетка низ неонските светла на Хонг Конг

Хонг Конг одамна изобилува со светлинска маглина, создадена од безбројните неонски знаци и реклами.

Пејзажи што оставаат без здив, заробени во мали стаклени тегли

Овие фотографии ни даваат увид во минатото на фотографот, додека истовремено и метафорички ги зачувува сеќавањата што ги формирал за време на своето детство во Финска.

Овој сексапилен љубител на книги ја претвора неговата масивна библиотека во креативна уметност

Самопрогласениот „книгоинстаграмер“, Тревино успеал да собере 120.000 следбеници на Инстаграм, благодарение на неговите богато украсени декорации (и добар физички изглед).