Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Северна Америка им нуди прекрасни глетки на нејзините посетители. Така, фотографот Ian Merculieff го започнал своето истражување на планините на Алјаска. Особено впечатливи се фотографиите од Денали, највисоката планина во Северна Америка, која нуди магични пејзажи обвиени во златно-жолти нијанси.

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откријте ја убавината на Алјаска преку овие фотографии!

Откако ги погледнавте овие фотографии, можеби ќе сакате да погледнете и 12 фотографии што докажуваат дека природата е најголемото светско чудо.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар