Уметница ги претвора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги претвора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметницата Кристина Логинова изработува уметнички дела со лушпи од ореви! Погледнете ги малечките магични светови кои се кријат во нив!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Уметница ги превора лушпите од ореви во минијатурни магични светови!

Откако ги погледнавте овие мали уметнички дела, можеби ќе сакате да погледнете и како еден уметник ги претвора старите џебни часовници во минијатурни светови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар