Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Серијата уметнички дела на Роб Страти насловена како „Фрагментирано“, комбинира скршена керамика со илустрации со мастило за да создаде уникатни и значајни уметнички дела. Тие не само што го покажуваат уметничкиот талент на Страти, туку служат и како потсетник дека дури и скршените предмети можат да се трансформираат во нешто убаво и посебно. Поглееднете ги во продолжение.

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора скршените чинии во вистински уметнички дела!

Откако ги погледнавте овие уметнички дела, можеби ќе сакате да погледнете и како еден уметник ги претвора прегорените сијалици во уметнички дела.

Извор: designyoutrust.com

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар