Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Уметницата Yulija Brodskaya креира фантастични 3D портрети, а притоа како материјали користи само хартија и лепак. Таа има искуство во областа на графичкиот дизајн, но во 2006 година решила да се посвети на уметноста.

„Хартијата отсекогаш ме фасцинирала. Пробав различни техники и конечно го најдов вистинскиот метод: сега цртам со хартија, наместо на неа“, вели уметницата.

Погледнете ги во продолжение нејзините креативни дела.

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Неверојатни дела од хартија: Спој на уметност и креативност

Откако ги погледнавте овие преубави изработки, можеби ќе сакате да погледнете и на кој начин можете да го претворите сувото цвеќе во уметност.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар