Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителите се вистински суперхерои, а доказ за тоа е учителка од Мелбурн, Австралија, која изработува плишени играчки за нејзините ученици инспирирани од нивните цртежи.

Рид Паркер, татко на едно од среќните деца кои добија кадифена играчка, ги споделил креациите на интернет (учителката сака да остане анонимна).

„Постојат учители кои прават неверојатни работи за своите ученици како она што го направи учителката на мојот син“, вели Паркер. „Понекогаш е сосема доволно возрасните да ги слушнат желбите на децата и да покажат интерес за диносаурусите, вселената или уметноста и на тој начин да ја поттикнат детската имагинација.“

Со оглед на тоа дека учителката платила со свои средства за изработката на овие играчки, Паркер дал иницијатива за нејзино финансирање преку страната GoFundMe каде родителите можат да донираат и да ѝ се заблагодарат на учителката за сиот нејзин труд. Погледнете ги играчките во продолжение.

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Учителка се инспирира од цртежите на нејзините ученици и изработува плишени играчки за нив!

Откако ги погледнавте овие изработки, можеби ќе сакате да погледнете и како да направите интересни играчки од сунѓер за вашите деца.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар