„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

5 серии со фантастични приказни чии ликови ќе ви одржат лекции за љубовта, животот и пријателството

Ако сакате да се изгубите во фантастичните приказни и да заборавите на сè што се случува околу вас, овие пет серии ќе ви помогнат во тоа.

6 причини зошто новата ТВ серија „Lupin“ треба веднаш да ја изгледате

Ако ја гледавте серијата „Lа Casa de Papel“, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени и од оваа одлична приказна!

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште...

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате

Некои од најголемите романи и филмови во светот се на шпански јазик, а ние денес решивме да споделиме неколку неверојатни шпански филмови што вреди да ги изгледате.

„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

Дејството е сместено во руралното опкружување на Галиција и серијата комбинира две различни временски рамки, испреплетувајќи ја приказната за неговите протагонисти.

„The Flight Attendant“: Фантастичен спој на комедија, трилер и трагедија

Кејси е стујардеса и според неа нема проблем што не може да се реши со неколку чаши водка со мраз, освен еден...

„Love & Anarchy“: Шведска серија која сигурно ќе ве насмее

Дејството се одвива пред пандемијата, па освен што ќе уживате во погледот на убавината на Стокхолм, ќе ве потсети и на ритамот на живот кој за жал е моментално недостапен за нас...

Серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице

Сигурни сме дека секој од нас има барем еден омилен суперхерој, а тоа се обично ликови кои ги користат своите таленти за да им помогнат на луѓето и да го спасат светот од злото, но во оваа серија суперхероите не се ни приближно такви.

Која е серијата што ги зголеми продажбите на шаховски комплети и онлајн часови по шах?

„Шахот не е секогаш конкуренција. Шахот може да биде и убав“.

Наскоро доаѓа и првата божиќна серија на Нетфликс!

Станува збор за романтична комедија и двајца млади луѓе кои се во контакт само преку допишување, но на крајот се за вљубуваат.

ТВ серии што ќе ви помогнат при уредувањето на домот

Седнете и погледнете некоја од овие серии кои ќе ви помогнат при следното уредување на домот.