03 март 2021 | Кафе пауза

Астрологијата открива кога е најдобро време да имате бебе

Ѕвездите ви откриваат кога е најдобро време да станете родители.

3 причини што објаснуваат зошто сте постојано напалени

Сексуалната возбуда и либидото се разликуваат кај секоја личност. Но, ако сте постојано напалени, можеби се прашувате дали е тоа нормално или е знак за некој поголем проблем.

5 знаци што покажуваат дека имате токсичен однос со родителите и како да се справите со тоа

Ако некој од вашите родители постојано успева да предизвика несакани емоции кај вас, треба да знаете дека тоа е токсичен однос.

Нова позитивна и забавна ТВ серија која е совршен избор

Заплетот се базира на животот на мајка и ќерка, а бидејќи пред нас доаѓаат повеќе и поубави денови, оваа позитивна и забавна серија е совршен избор кој нема да разочара никого!

Солен ролат со спанаќ или блитва

Спанаќот нуди огромно снабдување со хранливи материи во однос на неговата калориска вредност, додека блитвата содржи околу 13 различни антиоксиданти.

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Кучињата се одлични придружници за патување. Љбопитни и разиграни, тие често се подготвени да одат во авантура.

8 трикови за млад изглед од Софија Вергара

За нејзината грижа не се потребни многу пари, туку дисциплина.

5 начини како да престанете да обрнувате внимание на негативните луѓе

Ние често не забележуваме колку туѓата негативност всушност може да влијае на нашето расположение и однесување.