Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Кучињата се одлични придружници за патување. Љбопитни и разиграни, тие често се подготвени да одат во авантура. Австриската фотографка Ана Гејер го истакнува овој факт со нејзините патувачки фотографии каде што можеме да ги видиме нејзините две прекрасни кученца по име Јури и Фин. Заедно со Гајер, тие патуваат по планините, плажите и езерата, поминувајќи низ карпестиот терен и гледајќи конкристалните води во Норвешка.

Кучињата на Гејер живеат живот што не би го замислувале пред многу години. Таа ги спаси Фин и Јури од осамените улици во Романија и сега сака да го надополни нивното изгубено време.

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

Фотографка патува со своите кучиња откако ги спаси од улиците на Романија

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар