Христина Видевска | Кафе пауза

Што носи младата месечина во Бик за секој хороскопски знак?

Астролозите најавуваат претежно мирен и позитивен период, а на Бикот ќе му донесе најмногу среќа.

Што да направите ако ве болат рацете и зглобовите?

Ако работите канцелариска работа, тогаш многу добро знаете што значи болка во нозете и грбот. Сепак, постои уште еден проблем со кој се соочуваат луѓето кои вршат ваков вид работа.

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црните кујни веќе некое време се тренд во уредувањето на домот. Станува збор за елегантен и модерен, дури и смел тренд.

Како да ги отстраните сите бактерии и пестициди од јагодите, малините и другите ситни плодови?

Овошјето што го купувате може да биде полно со бактерии, па затоа треба да го измиете добро пред да го јадете.

Шарена престолнина: Ова е најголемиот парк на пеперутки во светот

Покрај пеперутките, таму има многу егзотични видови птици, скорпии, бубачки, оси итн. Во лабораторијата, посетителите можат да ги видат различните фази низ кои поминува пеперутката.

Еве како да ги носите: Балетанките се моден хит оваа пролет и ова лето

Иако балетанките не беа прв избор во изминатите неколку години, оваа година тие се апсолутен хит.

3 хороскопски знаци што ги очекува турбулентен период

Периодот што е пред нас ќе биде многу предизвикувачки за овие 3 хороскопски знаци.

Рецепт за домашен ликер од јагоди – пијалак што освојува со неодоливата арома

Сезоната на јагоди може да се искористи за правење домашен ликер што можете да го пиете во добро друштво или додека се релаксирате.

Заборавете на белата и на сивата – кафеавата боја е во тренд во дизајнот на ентериерот

Луѓето сè повеќе претпочитаат кафеава како основна боја во ентериерот, а дизајнерите велат дека оваа боја носи топлина и удобност во собата.

Потребни се 2 услови за да цветаат раскошно: Како се одгледуваат кали?

Ова растение не бара многу внимание. Правилното садење и местоположбата на калата се единствените важни работи на коишто треба да внимавате.

Рецепт за вкусен кремаст десерт што се топи во устата

Немате премногу време, а сакате да јадете нешто благо? Овој рецепт е совршен за вас.

3 хороскопски знаци кои ќе ја сретнат својата сродна душа во мај

Рускиот астролог Галина Јанко предвидува дека овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат големи промени на полето на љубовта и интересни средби и познанства.