5 датуми во октомври кога треба да бидете особено внимателни

5 датуми во октомври кога треба да бидете особено внимателни

Ако се фокусирате на вистинските работи, може да ги надминете пречките и проблемите во животот. Најважно е да се ги задржите оптимизмот и мирот. Еве кои денови ќе бидат најкритични во октомври:

5 датуми во октомври кога треба да бидете особено внимателни

7 октомври – Транзит на Венера во знакот на Стрелец

Ова е многу важен транзит, но неповолен.

Ова ќе биде тежок период за односите со саканите, особено со вашиот партнер. Ќе имаме проблем со енергијата, ќе се чувствуваме безволно и исцрпено.

8 октомври – Сонцето е во конјункција со Марс

Марс ќе се скрие зад Сонцето, што ќе предизвика силен бран негативна енергија. Тоа негативно ќе влијае врз животот на повеќето од нас.

На овој ден, многу луѓе ќе станат емотивни, лути и нема да бидат подготвени да направат отстапки, дури ни за своите сакани.

Наоѓањето заеднички јазик ќе биде многу тешко. Ова ќе биде предизвикувачки период, но ако се потрудите да го зачувате мирот, и покрај предизвиците, сè може да биде добро.

9 октомври – Сонцето е во конјункција со Меркур

На овој ден, астролозите советуваат да не патувате и да заштедите пари.

Покрај тоа, вреди да се напомене дека и Меркур и Марс ќе бидат во конјункција.

Ова значи дека на 9 октомври нè очекуваат многубројни предизвици. Внимателно испланирајте го секој ваш чекор и не донесувајте непромислени одлуки.

20 октомври – Полна месечина во Овен

Полната месечина во Овен носи откривање тајни, разоткривање лица, но и откажување и испуштање на вистинските можности.

Ќе ја изгубиме мотивацијата, ќе станеме мрзливи и ќе ни биде тешко да ги исполниме дадените ветувања.

На овој ден не позајмувајте ништо и не давајте ништо никому.

30 октомври – Марс влегува во знакот на Скорпија

Овој транзит ќе биде многу ризичен. Ќе стоиме во место поради стравовите и внатрешните блокади, а она што особено ни пречи се недовербата, љубомората и егото.

Можни се конфликти со партнерот. Бирајте ги средствата, замолчете го егото!

Прочитајте што нè очекува за време на ретроградниот Меркур.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар