Доаѓа последниот ретрограден Меркур: Еве што нè очекува по 26 септември

Доаѓа последниот ретрограден Меркур: Еве што нè очекува по 26 септември

Ретроградното движење на Меркур започнува на 26 септември и ќе трае до 18 октомври. Меркур ќе биде во знакот на Вага и ќе биде многу важен за оние кои завршуваат некои нерешени проблеми и задачи во овој период.

Доаѓа последниот ретрограден Меркур: Еве што нè очекува по 26 септември

Кога Меркур „се движи наназад“, за многумина е знак дека започнува период исполнет со драми, лоши одлуки и денови кога ни се чини дека ништо не ни оди од рака.

Клучните случувања поврзани со претстојниот ретрограден Меркур се однесуваат на проблемите во врската, неодлучноста, нерамнотежата и правните проблеми.

Вагите се знак на партнерство, така што Меркур ќе влијае на нашите врски во овој астролошки период, па искористете го за да решите некои нерешени проблеми во комуникацијата со партнерот.

Избегнувајте да донесувате конечни одлуки за важни работи. Исто така, подобро е да не потпишувате договори.

Прочитајте кои се најсреќните датуми во септември.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар