Вежба за трицепс што е многу ефикасна

Вежба за трицепс што е многу ефикасна

Трицепсот е голем мускул на задниот дел од раката и е одговорен за исправање на раката. Кај многумина (особено кај жените), трицепсот е малку атрофиран бидејќи не ги користиме често. Од таа причина, кожата на тој дел од раката е опуштена.

Вежба за трицепс што е многу ефикасна

Но, ова може да се запре со упорно вежбање. Во продолжение погледнете една многу ефикасна вежба за трицепс.

Сè што ви треба за оваа вежба се тегови (може да користите и шишиња со вода).

Легнете на грб, со нозете свиткани во колената. Потпрете ги стапала на земја. Земете по еден тег во секоја рака, кренете ги рацете нагоре и исправете ги лактите. Потоа, спуштете ги рацете настрана, во линија со ушите. Повторете ја вежбата 10 пати во три серии.

За почеток, обидете се со помала тежина или без тегови. Со текот на времето, ќе ви стане полесно и со поголема тежина.

Погледнете ги овие вежби за убаво обликувани раце.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар