Рецепт за стапчиња целер полнети со козјо сирење

Рецепт за стапчиња целер полнети со козјо сирење

Целерот што има широки стебла и малку лисја, станува сè повеќе популарна сорта и токму таква се користи во овој рецепт.

Рецепт за стапчиња целер полнети со козјо сирење

Потребни состојки (за 14-16 парчиња):

  • 6 стебленца целер
  • 200 грама козјо сирење
  • 20 грама свеж или сушен власец
  • малку црвен пипер во прав

Начин на подготовка:

Измијте ги и исушете ги стебленцата целер, а потоа исечете ги на три дела. Измешајте го козјото сирење со мешалка и потоа пополнете го секое стебленце со овој крем. Одозгора посипете со ситно исечкан власец и малку црвен пипер во прав.

Прочитајте како да направите домашни коцки за супа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар