Како треба да изгледа женската чанта според фенг шуи?

Со помош на овие три совети од фенг шуи, научете како да ја организирате чантата за да ви донесе успех и пари.

Дури 48% од храната завршува во кантата за отпадоци: Како да го промените тоа?

Спонтаните набавки на намирници без претходно подготвена листа се главниот виновник за преоптоварување на фрижидерот и за фрлањето храна.

5 инспиративни психолошки совети за 2021 година што навистина помагаат

Човечкиот ум неверојатно добро ги пополнува празнините во перцепцијата, а тоа ве тера да го гледате најдоброто кај луѓето.

#Honjok е начин на живот кој доаѓа од Јужна Кореја и станува сè попопуларен

Понекогаш е навистина подобро да се биде сам отколку во некое лудо општество. Што мислите вие?

3 совети за оптимистичко размислување и позитивен поглед на животот

Пандемијата нè воведе во ново нормално, кое многумина од нас не можат дури да го наречат и да го сфатат како нормално.

Чекори за емоционална детоксикација во 2021 година

Сите ние постојано зборуваме за физичка детоксикација, но менталното здравје е подеднакво важно и за него важат истите правила.

7 правила за ментална чистота и подобар живот

Одржувањето чистота во сè значи да се ослободите од сè што е штетно, a внатрешната и надворешната чистота на една личност се исклучително важни за долг и среќен живот.

3 финансиски лекции од 2020 година кои ќе ви го олеснат управувањето со парите во 2021 година

Многу млади луѓе се губат помеѓу плаќањето сметки, трошењето пари за неопходни и секојдневните работи, угодувањето и штедењето, па за многумина тоа е научна фантастика.

Пензиониран провалник открива како да ја заштитите вашата куќа од кражби

Благодарение на еден пензиониран провалник, сега можете да научите како овие криминалци избираат куќи за грабеж и каде бараат вредни предмети.

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер...

Работи кои никогаш не би требало да ги чистите со марамчиња за дезинфекција

На одредени површини дезинфекциските марамчиња можат да нанесат повеќе штета отколку корист.

8 трикови што ќе ви помогнат да избегнете некои непријатни ситуации

Можеби се плашите од средбата со одредена личност или почнувате да икате пред важен состанок. Вакви ситуации може да му се случат секому и може да предизвикаат голем стрес.