Млада мајка ја покажа страната на депресијата што не ја гледаме

На 30-ти јуни, Британи Ернспергер направила многу искрена објава за нејзината депресија и за тоа како таа не ѝ дозволува да се грижи за себе.

Неверојатна приказна: Куче херојски ѝ го спасило животот на својата сопственичка срипувајќи пред отровна змија

Ова е Тод, златен ретривер којшто во последно време масовно на интернет е нарекуван херој бидејќи ѝ го спасил животот на неговата сопственичка.

15 измами кои докажуваат дека луѓето ќе поверуваат во сè

Одвреме-навреме секој до нас сака да верува во магија. Сепак, сите знаеме дека самовилите не постојат и дека шпагетите не растат на дрвата.

Целиот Интернет се смее на оваа 23-годишна скриена порака во тоалетот на еден пар

Алекс и Џес Монеј, пар од Калифорнија, го реновирале својот тоалет кога откриле нешто неверојатно.

12 бизарни одбрани за убиство кои биле прифатени

Понекогаш луѓето навистина се извлекуваат без казна за убиство, а ова се некои од најбизарните вакви случаи.

Принцезата со бркови за која мажите се убивале

Оваа девојка била миленичка на шахот и важела за најубавото од сите деца.

Згодни мажи кои биле родени како жени ги освојуваат срцата на сите

Трансродовите мажи и жени често се појавуваат на насловните страни на списанијата, како и на модните писти.

Носорог сираче и неговиот пријател ќе го стопат вашето срце

Понекогаш врските и пријателствата доаѓаат од најнеобичните места...

Бездомник станал милионер градејќи плажи во дворовите на луѓето

Понекогаш не знаете кој е вашиот повик сè додека не ве пронајде. Барем ова бил случајот со Ерик Вајт.

5 вистински приказни за татковци кои се вмешале во љубовниот живот на нивните деца

Татковците се навистина неверојатни. Сите се различни, но сите го сакаат најдоброто нешто за нивните деца.