02 февруари 2021 | Кафе пауза

Што ќе се случи со вашите усни ако користите балсам за усни премногу често?

Можеби користите балсам за усни секојдневно, без да знаете каков ефект може да има на вашите усни.

10 факти што најверојатно не сте ги знаеле

Образованието е нешто што не престанува бидејќи е практично невозможно да дојдете до точка кога знаете сè што вреди да се знае.

Романтичен маникир: 10 инспиративни идеи за Денот на вљубените

Црвените нијанси, срцата и љубовните пораки се неизоставен дел од приказната за романтичен маникир и Денот на вљубените.

Што да направите кога ќе си го изгорите јазикот?

Ова обично се случува кога јадете намирници како кашкавал, компири или месо, бидејќи оваа храна ја задржува топлината подолго време.

Непланиран, спонтан, страсен: Кој секс е најдобар?

Како вие го замислувате добриот секс? Непланиран, спонтан или страсен? Во практиката, добриот секс не е како на филм.

Како да препознаете лажно извинување?

Извинувањето може да биде тешко. За некои луѓе, кажувањето „жал ми е“ е исто толку неподносливо како главоболка.

Зошто 2 февруари ќе биде најсреќниот ден во месецот?

Бројот 2 во нумерологијата се однесува на двојност и рамнотежа - зрачи со енергија на соработка, дипломатија и партнерства.

Морничав град полн со стари монети од кој никој не смеел да излезе

Тоа е морничаво место за кое се раскажуваат многу легенди. Некогаш се верувало дека никој нема да излезе жив од Даргавс.

Рецепт: Мафини со вкус на ванила и карамела

Ако сакате да јадете нешто вкусно и слатко, а немате многу време, тогаш овие мафини ќе станат вашето омилено уживање.

Кафе од цикорија: Здрава замена за вообичаеното кафе

Цикоријата содржи пребиотици, кои придонесуваат за здравјето на цревата и ги стимулираат добрите бактерии.

Една од најпознатите светски ТВ серии „Игра на тронови“ ќе ја добие својата анимираната верзија

„Игра на тронови“ стана една од најгледаните ТВ серии од почетокот на нејзиното емитување во 2011 година.

Еве како изгледа сушење ориз во Индија: Работа што му ја одзема сета сила на работникот

Типичниот работен ден на овие луѓе започнува во 3 часот наутро и трае до доцна попладне...