Слатко видео од мачка која ужива во својот спа-ден

Хана и Аби се две сестри кои решиле да ја изненадат својата мачка со спа-ден во кој таа очигледно ужива многу!

Прекрасен европски град каде кафето чини 40 денари, а пивото 50 денари

Голем број споменици кои доминираат во центарот на градот датираат од 16 и 17 век, а многу историчари ги сметаат за музеј на отворено. За кој град станува збор?

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Кол живее во Лион и со своите креации навистина го разубавува овој француски град!

Серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице

Сигурни сме дека секој од нас има барем еден омилен суперхерој, а тоа се обично ликови кои ги користат своите таленти за да им помогнат на луѓето и да го спасат светот од злото, но во оваа серија суперхероите не се ни приближно такви.

Тајни простории во авионите: Дали знаете каде спие екипажот за време на долгите летови?

Дали некогаш сте се запрашале каде е екипажот и дали одмараат за време на долгите летови?

Кој е омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета? Еве го и рецептот!

Кралското семејство ја продолжува својата добра традиција за споделување рецепти на социјалните мрежи. Овој пат решија да споделат рецепт за омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета.

Нова апликација со која ќе можете да проверите дали вашето милениче е гладно или вознемирено

Креаторот на апликацијата објаснува дека мачките, за разлика од луѓето, немаат заеднички јазик, но секоја „комуницира“ на уникатен начин.

Колку може да се заработи преку YouTube?

Колку всушност корисниците на YouTube можат да заработат за милион прегледи на едно видео?

20-минутен тренинг за почетници

Тренингот со слаб интензитет, исто така, бара континуитет и упорност, но и здрава избалансирана исхрана што ќе придонесе за постигнување на целта што е можно побрзо и подолгорочно.

Новогодишни елки инспирирани од сончогледите се новиот празничен тренд

Елката со украси во форми на сончогледи е весела, празнична и неочекувана. Дали би сакале да го пробате ова?

Овесно или бадемово млеко: Кое е подобро?

Овесното млеко е најблиската веганска алтернатива на кравјото млеко во однос на вкусот и конзистентноста, додека бадемовото млеко може да биде прилично водено.

Сигурни сте какви мажи не ви одговараат, но дали знаете кој тип е идеален за вас?

Решете го нашиот тест кој може да ве одведе на вистинскиот пат. Одговорот ќе го најдете покрај буквата што најмногу сте ја бирале.