Маријана Гаврилова | Кафе пауза - Part 4

Зошто треба да пробате купка од овес?

Овесот денес се смета за многу интересна состојка поради многуте позитивни карактеристики на дејството врз кожата, а особено го нагласува неговиот корисен и смирувачки ефект.

Турска кујна: Рецепт за јајла чорба со јогурт

Во турската култура, јогуртот има многу посебно место и го користат во комбинација со безброј јадења како ќебапи, мезе, како и главни јадења.

Ова куче има највпечатливи фризури на Инстаграм

Бонтенмару добива илјадници лајкови на неговите фотографии, а тајната на неговиот успех е во необичната фризура што луѓето ја споредуваат со различни познати личности.

Ајурведски домашни лекови за лесни симптоми на КОВИД-19 (кашлица, треска и замор) од aјурведски експерт

Луѓето со сериозни компликации мора да се чуваат под стручен надзор, а останатите со лесни симптоми во домашен карантин може да се третираат со некои едноставни домашни лекови.

Украсете го вашиот мал балкон оваа пролет: Погледнете го нашиот избор и инспирирајте се!

Денес ви подготвивме прекрасно украсени балкони со интересни декоративни идеи кои лесно можете да ги користите при украсување на вашиот балкон, а не заборавајте да додадете и цвеќе.

Германците ја имаат својата најсреќна зграда и препорачуваат: „На светот му требаат повеќе бои“!

Поради својот весел изглед, тaa е опишанa како „најсреќната зграда на светот“, а луѓето велат дека тaa го крева расположението веднаш штом ќе ја видите.

Совршен парк во Њујорк за кој веројатно не знаевте

Сè што му треба на секој љубител на природата за да ужива целосно и да ги наполни своите батерии на еколошки начин.

Бургери со тиквички и пилешко

Лесен и вкусен рецепт совршен за ручек или вечера.

Три кратки приказни што ќе ви го разубават денот

Најсложените и најважните работи понекогаш можат да се објаснат многу едноставно. Тие се кријат во секојдневните ситуации, ритуалите, активностите и движењата.

Знаци на синдром на нервозно дебело црево (IBS) за кои треба да знае секоја жена

Синдромот на нервозно дебело црево (IBS) е хронично гастроинтестинално нарушување придружено со болка во стомакот и изменети движења на дебелото црево.

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната љубов помеѓу еден златен ретривер и мало девојче

Да се ​​биде дадилка на вашиот помлад брат или сестра не е работа што повеќето од нас би ја сакале, но овој симпатичен златен ретривер по име Маршал беше навистина возбуден што доби сестра од своите родители.

Лесен тренинг за тонирање на грбот

Грбот е дел од телото што многу често се занемарува кога зборуваме за вежбање...