Летен коктел од капини и хибискус

Летната сезона е одлична за уживање во најдобрите коктели. Овој коктел од капини и хибискус е токму еден од оние одлични и разладувачки коктели во кои можете да уживате сами или заедно со пријателите.

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Иако летото не остава многу опции освен носење фустани и сандали, многумина уживаат во оваа леснотија додека на другите топлината им е многу голем проблем кога станува збор за облекувањето.

Персиска мачка која го изгубила видот поради занемарување била спасена и добила втора шанса за живот

Персиските мачки се меѓу мачките со најубави очи, а нивните сопственици можат да го потврдат тоа. Но, што ако мачката ги изгуби очите? Дали сè уште ќе биде неодолива и сакана?

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Кели Прат Креидич и Јан Креидич се артисти кои започнале проект наречен „Танчери и кучиња “ кој претставува книга со фотографии од слатки кучиња и танчери кои ја прикажуваат врската со класичниот танц.

Зошто сите полудеа по тренинзите на Клои Тинг?

Ако не знаете како да започнете, ние го имаме вистинскиот тренер за вас. Брзите и минималистички тренинзи на Клои Тинг во последно време станаа многу популарни и луѓето навистина полудеа по нив.

Важни лекции кои ги научив преку волонтирање во дневен центар за лица со интелектуална попреченост

Ние како волонтери сме протагонисти на социјалните промени, а со малку надеж и упорност тој мал придонес што го даваме на овој свет, без разлика колку и да е мал, може да направи големи промени во нечиј живот.

Фотограф од Канада ги фотографира уникатните дизајни на автобуските постојки од советската ера

Овој фотограф патувал во 14 различни држави за да ги фотографира уникатните дизајни на автобуските постојки од советската ера.

Рецепт: Како да направите алиоли од авокадо?

Овој неверојатен рецепт за алиоли е без масло, а потребни ви се 5 минути, неколку состојки и блендер. Овој сос е одлична комбинација со печен компир и зеленчук!

5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

Можеби отсекогаш сте имале проблеми со спиењето или можеби тоа е поради моменталната состојба во светот, но како и да е, спиењето е многу важно за здравјето и тој проблем треба да се реши.

Артист создава неверојатни мурали со слонови кои ја разубавуваат околината

Артистот Фалко Ван ги претвора старите скалила и ѕидови во Јужна Африка во прекрасни мурали со слонови.

Кафе на стапче: Одличен рецепт за летните денови

Внесете ја вашата дневна доза кофеин со овој одличен рецепт за кафе на стапче.

За љубителите на кампувањето: Овие висечки шатори се вистински хит, а можете да ги поставите секаде

Во последно време станаа популарни висечките шатори кои љубителите на кампувањето ги обожаваат бидејќи можат да бидат поставени секаде.