Маријана Гаврилова | Кафе пауза - Part 2

Загатка: Пронајдете ја змијата која се крие меѓу лисјата

Оваа загатка ни доаѓа од Австралија и стана многу популарна на социјалните мрежи.

Три начини за борба против „дигиталниот замор“

Поради пандемијата, многумина работат од дома, а работното време често трае подолго од вообичаеното.

Рецепт за сос кој е совршен за салати, но и многу повеќе!

Овој вкусен сос е лесен за подготовка и е одличен за вегани.

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Дали некогаш сте размислувале за одмор што вклучува сместување во светилник?

Постојат шарени градови, а тука е и Бурано: Идилична оаза во близина на Венеција

Бурано е совршен за секој што сака прошетки во мали живописни места покрај морето.

Фантастична зграда инспирирана од природата

Зградата е атипична на многу начини: таа е изградена во форма на буквата „у“, има златни куполи, сите линии се закривени, столбовите се покриени со керамички плочки, дрвја растат на покривот...

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Анастасија Доброволскаја, фтографката од Москва, не е вашиот типичен „фотограф за миленичиња“...

Направете го овој тест и откријте кои вежби се создадени за вас

Каков тип личност сте кога станува збор за вежбање?

„Атом“: Популарно мезе во турската кујна

Ова мезе е наречено „Атом“ затоа што се прави со најлутите пиперки од турската кујна.

Интересно видео го прикажува патувањето на кафето од зрно до топол пијалак

Нивното патување обично започнува во Колумбија, но кафето сега се одгледува во други земји во Јужна Америка, како и во Африка и Азија.

Овој маж докажува дека облеката нема пол, носејќи здолништа и фустани

Општеството и социјалните мрежите, во најголем дел, ги поставија тековните стандарди за луѓето кога станува збор за облекување.

Рецепт за намаз од грав со вкус на лимон и зачини

Совршен намаз за сендвичи, лепчиња, врз зеленчук, и многу повеќе!