Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Дали некогаш сте размислувале за одмор што вклучува сместување во светилник? Ако не, веруваме дека Вис Светилникот ќе ве освои за само неколку моменти и ќе ве охрабри да поминете дел од летните месеци опкружени со некои од најубавите сцени. Сместен на островот Вис во Хрватска, нешто повеќе од 2 км од плажата Ваган и 5 км од плажата Милна, овој светилник вклучува градина која е совршена за уживање на удобни лежалки или во топла када со поглед на море.

Исто така, светилникот се одликува со прекрасен ентериер кој е комбинација на рустикален и медитерански стил, неизмерно пријатна атмосфера со сите потребни материјали за одмор без стрес. Внатрешноста на светилникот има две спални и две бањи, опремена кујна и дневна соба. Комбинацијата на луксуз и традиција го прави овој светилник избор кој ќе остане во меморијата долго време, но пред сè, наполнете ги батериите и опуштете се на вистински начин. За време на украсувањето и реставрацијата, сопствениците на светилникот, кој датира од 1873 година, сакале да задржат што повеќе оригинални елементи, а судејќи според фотографиите, тие тоа го сториле совршено.

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Погледнете ја и оваа преубава куќа каде што сакаме да го поминеме летото!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар