7 жени споделуваат зошто тие ги запросиле нивните партнери

Доколку сте се запрашале дали жените треба да ги запросуваат мажите, не сте единствените.

Сопругот ѝ рекол на бремената сопруга која е веганка да јаде месо

На сите им е познато дека многу жени ги менуваат нивните навики за исхрана кога ќе останат бремени...

Фотографии што ја откриваат невидената страна на нештата

Живееме во свет полн со чуда, но понекогаш забораваме на ова.

Методот на Финска против малтретирањето во училиштата

Не е тајна дека училиштата во Финска претставуваат пример што секој треба да го следи.

Знаете ли зошто денес сите носат шарени и различни чорапи?

На овој ден, 21-ви март, луѓето облекуваат шарени чорапи со цел да им дадат поддршка на луѓето со Даунов синдром.

Што е амбиверт и дали можеби и вие спаѓате во оваа категорија?

Дали сте се обележале како екстроверт или интроверт, за подоцна да сфатите дека не спаѓате во ниту една од категориите?

Водич од 1940-тите им објаснува на шефовите како да се однесуваат со вработените жени

Водичот со наслов „Кога сте надредени на жена“ ни дава увид во третирањето на вработените жени во 1940-тите и навистина ќе ве изненади.

16-годишно девојче е номинирано за Нобелова награда за мир

Доколку победи, 16-годишната Грета ќе биде најмладиот добитник после Малала Јусафзаи.

Мандела ефект: Зошто луѓето се сеќаваат на настани кои никогаш не се случиле?

Мандела ефектот, односно лажни сеќавања што ги делат голем број луѓе, на некој начин е како колективно недоразбирање.

8 иновативни начини на кои државите се обидуваат да го намалат отпадот

Иако сè повеќе и повеќе луѓе почнуваат да размислуваат „зелено“, сè уште треба да најдеме нови решенија за проблемот со загадувањето.

Освојте го Инстаграм: Како да соберете 10.000 следбеници за само 6 месеци?

Дали и вие сакате да бидете меѓу најдобрите Инста блогери?

Истражувањата откриваат: Зошто е добро да јадете сами во ресторан?

Многумина сметаат дека јадењето во самотија и тишина е тажно или срамно, но за други тоа е омилен начин за релаксирање по напорен ден.