26 јули 2023 | Кафе пауза

Неколку занимливи факти за архитектурата

Дали знаете каде се наоѓа најбрзиот лифт во светот?

6 факти за кармата кои можеби не ги знаевте досега

Законот на кармата важи и за вашите мисли и зборови, а не само за вашите постапки!

Рецепт за сладолед без шеќер, јајца и млеко

Највкусниот и најздравиот сладолед кој некогаш сте го пробале!