Пронајдете ја причината за болката во грбот – погледнете ги ѓоновите на чевлите

Ако ве боли грбот, погледнете ги ѓоновите на чевлите. Коренот на проблемот може да биде во вашиот начин на одење, што ги уништува чевлите и предизвикува болка во долниот дел на грбот.

Фитнес-трендови: Што носи 2021 година?

Сè околу нас се менува, дури и фитнес-трендовите. Вежбањето дома несомнено стана популарно, но кои се другите фитнес-трендови за 2021 година?

Со регулирање на нивото на овие хормони ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо

Хормоните играат голема улога во здравјето на жените, а за да се одржи оптимална рамнотежа на хормоните, потребно е да се промени начинот на живот.

Дали знаете што е менструална настинка?

Кога ПМС се комбинира со воспалено грло, треска, болки во мускулите и кивање, ќе добиете три дена пекол наречен менструална треска.

Направете зимска детоксикација во само шест чекори

Вашето тело постојано се ослободува од токсините, а вашата цел треба да биде дополнително стимулирање на природните процеси во телото со неколку мали тактики.

HIIT тренинг: Популарен метод на вежбање со кој резултатите се загарантирани

Првите резултати доволни за понатамошна мотивација ќе бидат видливи за пократок период, но за да се постигне посакуваниот конечен резултат, потребно е да внимавате и на други работи.

Најважните велнес-трендови што треба да се практикуваат оваа година

Годината што дефинитивно нè прикова дома донесе со себе промена во начинот на живот, но и во начинот на кој пристапуваме да се грижиме за себе.

Рецепт за солени бомбици со сирење

Вашите гости сигурно ќе се вљубат во овие вкусни бомбици со сирење и многу зачини!

Интервју со @persona.mk: Што е Гешталт терапија и кои се нејзините придобивки?

Дали луѓето во Македонија се доволно запознаени со Гешталт терапијата?

Колку брзо можете да се качите на 4-ти спрат открива многу за здравјето на вашето срце

Овој тест е многу едноставен. Доколку ви е потребно повеќе од минута и половина да се искачите на четврти спрат, би било добро да му се обратите на вашиот лекар.

8 вежби што согоруваат повеќе калории од трчањето

На сите што планираат да ја намалат телесната тежина, трчањето е меѓу првите вежби што им паѓаат на ум.

Знаци на замор на надбубрежните жлезди и како да си помогнете за да го решите овој проблем

Заморот се развива поради постојан стрес и поради обидот на организмот сам да ги реши проблемите со физичкиот, менталниот и емоционалниот стрес.