Здравје и фитнес | Кафе пауза - Part 2

4 намирници за рамен стомак

Тие брзо ги согоруваат мастите!

Неколку факти за оризот кои можеби не сте ги знаеле

Оризот често се нарекува лош јаглехидрат, има одредени несакани ефекти кои може да ве изненадат, но има и корисни ефекти врз вашето тело.

Зошто јогуртот е еден од најефикасните третмани на изгорениците од сонце?

Со својата ладна и течна конзистентност, јогуртот ја лади површината на кожата, што благотворно делува на црвената и топлата кожа.

Дали знаевте дека прекумерната употреба на овој витамин може да доведе до штетни последици?

Додатоците во исхраната се дел од нашата грижа за нашето целокупно здравје. Но, што ако тие можат да направат повеќе штета отколку корист?

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамин Б12!

Сигурно досега сте слушнале многупати дека на вашето тело му треба доволна количина на витамин Б12 за да функционира правилно...

Диета со лимон: За една недела исфрлете ги сите отрови од телото!

Лимонот може да ви помогне не само да го изгубите вишокот килограми туку и да се ослободите од токсините и да изградите силен имунитет!

Ова се најдобрите намирници кои можат да го намалат целулитот!

Одредени намирници можат да помогнат да се подобри изгледот на кожата!

Ова се најмоќните природни антидепресиви!

Одлични за справување со депресија!

Еликсир за чистење на црниот дроб: Потребни ви се само три состојки!

Ефикасно ги отстранува маснотиите и токсините од организмот!