Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Фотографиите од National Geographic секогаш нè оставаат без зборови.

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

Карим црта од 6-годишна возраст а главната тема на неговите цртежи се портрети.

Илустратор црта уметнички дела на нечистите камиони и автомобили на улиците во Москва

Овие цртежи се толку добри, што некои од вас сигурно ќе посакаат да си го остават автомобилот нечист за да добијат вакво ремек-дело!

Неверојатни мурали што светат во темно

Унгарската уметница Боги Фабијан користи УВ-боја што самата ја направила, за да создава неверојатни мурали кои оживуваат навечер.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Следете го Компирот на вистината на Инстаграм, каде што тој редовно ги споделува со светот своите мудри вистини.

Вистинската разлика помеѓу шеф и лидер прикажана низ 8 илустрации

Овие 8 едноставни, но реални и креативни канцелариски илустрации, јасно ја прикажуваат разликата помеѓу тоа да се биде шеф и лидер.

Артист ја спојува својата уметност со реалноста и си поигрува со нашите умови

Пјетро Катауедла е италијански артист што открил интересен начин да ја документира убавината на светот со помош на своите таленти.

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Понекогаш тетоважите се убави декорации без некое значење, но понекогаш тетоважите имаат навистина моќни приказни зад нив.

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

Доколку сакате малку да се насмевнете и да се расположите, погледнете како изгледаат објеките, пред и потоа и восхитувајте се на имагинацијата и креативноста на овој уметник.

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

Руската артистка Лесја Гусева ни помага да го замислиме ова сценарио.

Неверојатни илустрации од хороскопските знаци претставени како божици

Нема потреба да верувате во астрологијата за да уживате во овие неверојатни илустрации.