Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Откријте го модерниот јапонски стил на живеење преку овие илустрации на Naoyaki Hayashi, уметник кој живее и работи во Јапонија.

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Нурнете во модерна Јапонија преку овие илустрации!

Доколку ви се допаднаа овие илустрации, можеби ќе сакате да прочитате и за подвижните паркови на улиците во Јапонија.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар