Полната Месечина во Овен ќе им донесе среќа во љубовта на овие 3 хороскопски знаци!

Полната Месечина во Овен ќе им донесе среќа во љубовта на овие 3 хороскопски знаци!

Оваа недела е во знакот на полната Месечина во Овен. Прочитајте во продолжение на кои 3 хороскопски знаци овој транзит ќе им донесе среќа во љубовта.

Полната Месечина во Овен ќе им донесе среќа во љубовта на овие 3 хороскопски знаци!

Лав

Универзумот ве охрабрува да му го покажете вашето вистинско лице на светот. Доколку сте во врска, сега е одлична можност да му ја покажете на партнерот вашата ранлива страна и да разговарате за вашите чувства. Ова може исклучително да ве поврзе. За слободните ова е поттик да престанат да се преправаат дека се незаинтересирани и да се впуштаат во нови авантури. Само на тој начин ќе можат да ја пронајдат својата сродна душа.

Девица

Ќе имате можност да ги покажете вашите силни комуникациски вештини кои ќе ви помогнат особено во областа на љубовта. Сега е време да разговарате за сè што ви е на ум за врската и да ги разјасните сите стари незадоволства. Ако сте слободни, размислете како можете да ги разјасните вашите потреби и желби уште од самиот почеток во идните врски.

Водолија

Ѕвездите ви носат нова енергија, што ќе има позитивно влијание на сите области од вашиот живот. Ако сте во врска, ова е одлично време да му посветите дополнително внимание на партнерот и да одите на забавен состанок. Ако сте слободни, ќе можете да привлечете нови луѓе со вашата пријатна енергија – можеби некој од нив ќе ви го привлече вниманието и заинтригира.

Откако прочитавте на кои хорокоскопски знаци најмногу ќе им влијае полната Месечина во Овен, можеби ќе сакате да го прочитате и неделниот хороскоп од 25 септември до 1 октомври.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар