Кристина Стаменова | Кафе пауза

6 занимливости за солта кои најверојатно не сте ги знаеле

Од исхраната до народните приказни - еве како солта е дел од нашето секојдневие!

Хонгконг нуди 500.000 бесплатни авиобилети за туристи од целиот свет!

Прочитајте за најновата иницијатива на властите во Хонгконг!

Најдобрите цитати на Том Хенкс за животот и филмската уметност!

„Херој е некој кој доброволно му пристапува на непознатото.“

Тест: Откријте кое е вашето духовно животно и која е неговата лекција за вашиот живот!

Во зависност од тоа во која недела од месецот сте родени, постојат одредени лекции што треба да ги научите додека растете во овој живот!

Кои видови протеини можете да ги комбинирате со овесната каша?

Ако барате рецепт за појадок кој не само што ќе ве држи сити туку и полни со енергија во текот на целиот ден, нема да погрешите доколку додадете протеини во вашата овесна каша.

Кои се овогодинешните европски престолнини на културата?

Станува збор за градови кои се наоѓаат во Унгарија, Романија и Грција!

Како ќе ни влијае Венера во Риби до 20 февруари?

Нè очекува вистинска љубовна бајка!

5 знаци кои ќе ви укажат дека не чувствувате доволно љубов кон себе!

Постои начин да откриете дали навистина имате самодоверба колку што мислите или само се залажувате!