Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 4

Неделен хороскоп од 22 до 28 ноември: Фокусирајте се на себе

Што ни предвидуваат астролозите оваа недела?

Листа со здрави намирници доколку сакате да ослабите без да држите диета

Прочитајте ги нашите совети за како да се храните вкусно и здраво, а притоа да согорувате калории.

Тест: Изберете една од овие планини и откријте што се крие во вашата потсвест

Откријте таен детаљ за вашата потсвест благодарение на овој тест на личноста.

Кои 7 правила на пријателството можат да ја подобрат вашата љубовна врска?

Вашиот партнер може да биде и вашиот најдобар пријател, а тоа ќе ја зацврсти вашата љубовна врска. Доволно е да ги следите овие мали, но значајни правила.

3 хороскопски знаци кои ќе ја пронајдат изгубената љубов во следниот период почнувајќи од 19 ноември

Повторно зближување со изгубената љубов - колку убаво тоа звучи! Еве за кои 3 хороскопски знаци ова ќе се претвори во реалност во следните денови.

Дали знаевте дека Краков е град на змејовите и студентите? 8 занимливости за овој европски град

Многубројните легенди и богатата историја го прават Краков еден од најпосетуваните градови на стариот континент.

Тест: Изберете едно од овие златни јајца за да откриете каква порака се крие во него

Изберете едно од овие јајца за да добиете совети како да го искористите максимално вашиот потенцијал.

Затемнување на Месечината на 19 ноември: Доаѓаат големи промени за овие 4 хороскопски знаци!

Проверете на кои 4 хороскопски знаци најмногу ќе им влијае затемнувањето на Месечината.

6 причини зошто треба да ставите крај на секаков контакт со поранешниот партнер

Знаеме дека раскинувањето може да биде тежок и болен процес и ќе ве доведе во искушение повторно да воспоставите контакт со поранешниот партнер, но ова се причините зошто не треба да го правите тоа.

12 здравствени придобивки од лукот што не смеете да ги занемарите

Во период кога е од особена важност да се грижиме за нашиот имунитет, би било добро да се потсетиме на здравствените придобивки од лукот.