Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 3

Харуки Мураками нè советува што треба да направиме кога ќе наидеме на тешкотии во животот!

Познатиот јапонски писател Харуки Мураками во своите дела ги истражува тајната и суштината на животот, навлегувајќи во потсвеста на човекот преку имагинацијата...

Знаци преку кои нашето тело нè предупредува за прекумерното консумирање кафе

Иако е познат позитивниот ефект на кафето врз нашиот организам, прекумерното консумирање кофеин може да има негативни последици...

За кои 3 хороскопски знаци почнува стабилен период по 15 септември?

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува позитивна промена со завршувањето на ретроградната фаза на Меркур!

Рецепт за највкусната и најбрзата чоколадна торта

Станува збор за традиционален шведски десерт!

Неколку тајни за постигнување успех во животот!

Не треба да се трудите да бидете добри во сè - пронајдете ги вашите силни страни и страсти и фокусирајте се на таа енергија!

Кои се лековитите својства на сокот од домати?

Дали знаевте дека дури и древните Маи и Ацтеки знаеле за лековитите својства на доматите и од нив подготвувале лековит напиток?

Голем пресврт на љубовен план во септември за овие хороскопски знаци!

Проверете дали се работи за вашиот хороскопски знак!

Не смеете да го занемарувате: Главен симптом на недостаток на цинк во организмот

Цинкот е важен минерал неопходен за многу функции во телото, вклучувајќи го и имунолошкиот систем, згрутчувањето на крвта и правилното функционирање на тироидната жлезда.

Што е ментална отпорност и зошто е неопходна во животот?

Менталната отпорност е способноста на една личност да се справува со стресот, предизвиците, траумите и непредвидливите ситуации во животот.

Рецепт за чај со ѓумбир и куркума: За здраво срце, добра концентрација и заштита од рак!

Дали знаевте дека супстанците во ѓумбирот и во куркумата имаат силни антиинфламаторни својства?