Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 6

Најпознатите дела на Диего Веласкес

Погледнете ги делата на еден од најпознатите и највлијателните уметници на сите времиња.

Светскиот „патник“ кој никогаш не го напуштил својот дом

Сигурни сме дека оваа приказна ќе ве натера поинаку да размислувате за светот и патувањето.

Кулинарски традиции од цел свет: 5 неодоливи јадења без месо кои вреди да ги испробате

Ајде заедно да истражиме дел од богатите кулинарски традиции низ светот...

Зошто е важно антиоксидансите да бидат дел од вашата секојдневна исхрана?

Дознајте зошто антиоксидансите треба да бидат дел од вашето секојдневно мени.

Неделен хороскоп од 3 до 9 јануари: Нова надеж и инспирација

Откријте како ќе ви бидат наклонети ѕвездите во првата недела од 2022 година!

10 здравствени придобивки од сокот од моркови

Прочитајте зошто сокот од моркови треба да биде присутен во вашата секојдневна исхрана.

Најсреќните денови во јануари 2022 година: Откријте кога е идеалното време да се посветите на остварување на вашите цели!

Астролозите ви откриваат кои се најсреќните денови во јануари 2022 година – овие датуми се идеални за нов почеток, за остварување на вашите амбиции како и за позитивни животни промени!

5 изуми на древните Египќани без кои не можеме денес

Древната египетска цивилизација е позната по многубројните изуми кои се користат и денес, а ова се само дел од нив.