Ентериер и екстериер | Кафе пауза

Исто како во „Bridgerton“: Дворови и ентериери кои ќе ги воодушеват обожавателите на хит серијата

Влијанието на оваа историска романтична драма заснована врз циклусот на книги од писателката Џулија Квин се гледа и од фактот дека таа започна да ги диктира трендовите во дизајнот на ентериерот.

Каланхое: Прекрасно цвеќе што може да биде и совршен подарок

На списокот на растенија кои припаѓаат на сукуленти е и каланхоето - убавина родена во тропските предели, за која не е тешко да се грижи.

Овие прекрасни сукуленти изгледаат како бонбони

Неговите шармантни лисја ќе ги маѓепсаат сите, и совршено ќе се вклопат во веќе постоечките зелени растенија.

10 идеи како да го уредите дворот и да ги поканите птиците во него

Потоплото и сончево време нè привлекува на чист воздух, а ако сте меѓу среќниците кои имаат своја градина, направете ја мала оаза за да уживате во разнобојните растенија и звукот на птиците.

Преубава куќа каде што сакаме да го поминеме летото!

Овој пат пронајдовме една прекрасна мини куќа за која со сигурност можеме да кажеме дека е вистински мал рај на земјата каде што ќе се опуштите максимално!

Магични пролетни бои што ќе го оживеат вашиот дом

Бидејќи сè уште поголемиот дел од времето го поминуваме во затворени простории, преуредувањето на просторот во кој живееме може значително да го подобри расположението.

Идеи за украсување на балконот што ќе го претворат во прекрасна оаза за утринско кафе!

Иако обично најголемиот дел од нашето внимание го насочуваме кон дизајнот на ентериер, односно внатрешниот простор во кој живееме, можеме да се согласиме дека да се има балкон е голема привилегија што секогаш ни одговара.

Феноменален стан на поткровје што ќе ги воодушеви љубителите на индустрискиот стил

Добра инспирација за уредување на домот може да биде овој стан на поткровје, што е совршена комбинација на индустриски, винтиџ и модерен стил.

Куќи за миленичиња што се вклопуваат во модерниот ентериер

Без оглед колку им е пријатно во вашиот скут или во креветот, тие заслужуваат свој агол каде што ќе бидат задоволни и на сигурно.

Волшебен стан во Лондон украсен со најнежните пастелни тонови

Антички мебел, кристални лустери, неодолив стил на гардеробер, француски прозорци, елегантни завеси - сето ова во овој луксузен стан создава гламурозна атмосфера со многу вкус и стил.

Диоон едуле: Растение кое се вклопува во секој ентериер

Поради својот специфичен изглед, тоа е одлично за минималистички ентериери, а особено е популарно во нашите градини и дворови.

Како дезенот на шаховската табла стана најпопуларен тренд во дизајнот на ентериер?

Дезенот на шаховска табла најпрво го преплави уличниот стил ширум светот, а потоа стигна и до полето на архитектурата и ентериерот.