20 идеи за празнично украсување на прозорците

Празничното украсување на домот ќе биде уште позабавно и поубаво ако ги украсите и прозорците.

Новогодишни елки инспирирани од сончогледите се новиот празничен тренд

Елката со украси во форми на сончогледи е весела, празнична и неочекувана. Дали би сакале да го пробате ова?

Како да ја декорирате спалната соба во жолти нијанси?

Во текот на зимата, сè помалку ќе гледате сончева светлина. Ако сакате сончеви простории, една боја може да ви овозможи да го претворите вашиот ентериер во осветлено место.

Божиќни идеи за украсување на домот!

Трикот со кој можете да го претворите вашиот дом во вистинска мала волшебна божиќна оаза за само неколку моменти се без размислување свеќите кои можете да ги поставите каде што сакате.

Идеи за празнично украсување на влезот кои ќе сакате да ги копирате

Време е за некоја добра музика, топла чаша какао или пак чаша црвено вино и уживање во украсувањето заедно со семејството или пријателите.

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Бегањето два дена во некоја колиба со најблиските звучи како идиличен викенд, особено ако е шармантна како оваа колиба лоцирана на крајот од шумата во близина на шведскиот град Упсала.

9 грешки што треба да ги избегнувате кога го реновирате домот

Кога луѓето го реновираат домот, тие гледаат слики на Интернет и во списанија, но ретко ги читаат коментарите на луѓе кои веќе испробале одредени идеи за уредување на ентериерот.

Hygge божиќна атмосфера: Овие идеи ќе ви помогнат да ја почуствувате празничната магија во домот

Еве еколку совети и многу примери за украсување на вашиот дом на Hygge начин и како да создадете амбиент што ќе ви овозможи да ја почуствувате празничната магија.

Еве како да ги организирате полиците за книги и да го освежите домот

Книгите се нешто што сите го поседуваме и честопати се многу незгодно распоредени, но со неколку трикови и мали модификации тие можат да станат практична, функционална и естетски убава декорација.

Свежо и релаксирачко: Идеи што ќе ве натераат да ја украсите бањата со растенија

Вие треба само да изберете растенија што можат да поднесат многу влага и вашата бања веднаш ќе изгледа поубаво и посвежо.

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

Виолетовата боја е создадена од комбинација на топла и енергична црвена и ладна сина боја и ги има својствата на двете бои.

Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Нема ништо поубаво како украсен влез кој ќе направи да ја почуствувате есента во вашиот дом.