Оваа куќа е доказ дека темните бои во домот создаваат магична атмосфера

Ентериерот е инспириран од различни стилови кои ги комбинирале во еден.

Шарени принтови кои одлично се вклопуваат во секој ентериер

Јан Скачелик е името на чешкиот уметникот кој создава прекрасни принтови исполнети со позитивна енергија.

Тапети инспирирани од природата – совршен декор за вашиот дом

Поради копнежот да стапат во контакт со природата, луѓето бараат различни начини да го направат својот дом позелен и поубав за живеење.

20 идеи за внатрешна трансформација на домот без да потрошите многу пари

Ентериерот е исклучително важен, но за трансформација на домот не ви се потребни многу пари. Овие 20 детали ќе ви помогнат да го промените изгледот на вашиот дом без многу трошоци.

Стан во кој секоја просторија изгледа како мала оаза

Ако сакате вашиот дом да го направите мала оаза, тогаш погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

10 докази дека кујната и дневната соба споени во едно се одлична идеја

Кујната поврзана со дневната соба веќе некое време е тренд што може да се види во сè повеќе станови и куќи, а отворениот простор создава впечаток на поголема квадратура и пространост.

Како да ја уредите собата за вашето бебе во тропски стил?

Забавувајте се додека ја уредувате собата на вашето бебе затоа што сигурно ќе му биде забавно да игра во неа додека расте.

Како да го уредите домот во тиркизна боја за свеж и модерен ентериер?

Тиркизната боја означува мир, спокојство и стабилност. Ако се всели во вашиот дом, таа ќе ја поттикне комуникацијата и ќе создаде емоционална рамнотежа.

Оригинални идеи за создавање куќи за кучиња

Вистинските љубители на животни сакаат милениците да се чувствуваат удобно во нивниот дом, па затоа ги заобиколуваат класичните решенија и прават многу оригинални куќи за своите кучиња.

Уредете ја вашата градина во весел медитерански стил

Ако вашата градина сè уште нема нов летен изглед, уредете ја во медитерански стил кој носи освежување во форма на убави бои кои се рефлектираат на сонцето.

Летни идеи за уредување на вашиот дом

Ова лето многумина ќе заборавиме на хотелите, но оние кои имате летна куќа можете да размислите што можете да промените во ентериерот за да уживате во неа.

Архитекти им даваат нов живот на старите згради и тие изгледаат неверојатно

Некои архитекти решиле да им дадат живот на старите згради, а во продолжение погледнете како тие изгледаат сега.