Ако сакате скандинавски дизајн на ентериерот, заследете ги овие инстаграм-профили

Ако сакате скандинавски дизајн на ентериерот, заследете ги овие инстаграм-профили

Има нешто толку елегантно и удобно во скандинавскиот ентериер и тоа е веројатно причината зошто овој регион, кој зафаќа само 4 земји и 27 милиони луѓе, го редефинира стилот и дизајнот низ домовите на целата планета.

Скандинавскиот дизајн се сведува на чисти форми и паметни решенија кои не се помалку удобни. Главниот впечаток што го остава се просторот, светлината, беспрекорноста, а експертите прават разлика помеѓу шведскиот минималистички, дански романтичен и фински црно-бел стил, кои го осочинуваат скандинавскиот стил.

Денешните салони за мебел ќе ви овозможат да го декорирате вашиот дом за да изгледа како од списание. Сè што ви треба е малку стручна помош и многу инспирација. А, каде да ја најдете ако не на Инстаграм?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristin Rödin (@homebykristinrodin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma Fischer (@styledbyemmahos)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Norm Architects (@normarchitects)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elisabeth Heier (@elisabeth_heier)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @faringsohuset

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristin lagerqvist (@krickelin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by thuy nguyen (@thuyngn)

Погледнете кои се 10-те додатоци за ентериер што Французинките ги обожаваат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар