Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Пругите се еден од најголемите трендови за претстојната сезона и тие секогаш носат допир на лето, дури и во есенските и зимските месеци.

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Оние кои се посмели можат да се одлучат за цели парчиња мебел на пруги, а ако сакате да ги внесете пругите во вашиот животен простор на посуптилен начин, изберете детали како што се украсни перници, помали теписи, чаршафи, покривки и слично.

Тапетите со вертикални пруги визуелно ќе ја издолжат просторијата и најдобро ќе се вклопат во простории со ретро и винтиџ амбиент. Контрастните црно-бели пруги оставаат силен впечаток, особено кога се на мебел или на тапети. Ако сакате помалку впечатлив контраст, изберете кремови и сиви нијанси.

Погледнете ги фотографиите во продолжение за да најдете инспирација како да ја уредите секоја просторија во домот со пруги.

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Погледнете ги овие 10 винтиџ кујни што ги победуваат сите трендови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар