6 одлични идеи како да го уредите изнајмениот стан

Би сакале да промените нешто, но рацете ви се врзани затоа што сопственикот не сака да слушне за преуредување. Сепак, постојат ситници што ќе го направат вашиот простор поудобен за живеење.

Гламурозните дневни соби се најновиот тренд на Инстаграм

Ако ви се допаѓа гламурозното, споделуваме со вас неколку идеи кои можете да ги испробате во вашата дневна соба.

Инспиративни идеи за создавање релаксирачка јапонска градина

Јапонскиот декор е препознатлив, не само по својата богата историја и традиција, туку и по својот зачудувачки минимализам.

20 дизајни со кои вашиот дом ќе изгледа уникатно

Експертите тврдат дека вашиот дом може да биде извор на продуктивност и на креативност. Покрај тоа, ентериерот може да ви помогне да го намалите нивото на стрес.

Како да го вклопите минибарот во вашиот ентериер?

Ако вашиот дом е често место за собирање и дружење, минибарот се наметнува како логично решение за подобро расположение.

Не можеле да си дозволат куќа, па претвориле товарен брод во прекрасен дом

Еден пар кој не можел да си дозволи куќа во Лондон, претворил товарен брод од 1960 година во удобен двокатен дом кој е закотвен на реката Темза.

Оваа прекрасна кујна е доказ дека сè е во деталите

Со неколку шарени детали, пастелни нијанси и една клупа, малата бела кујна се претвора во најубавото место во домот.

Трикови што ќе го продолжат животот на евтиниот мебел

Купувањето убаво парче мебел по прифатлива цена претставува голема радост за љубителите на уредувањето на ентериерот или за оние кои едноставно треба да го уредат домот.

Двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот

Овој прекрасен двор се наоѓа во Холандија каде што растат најубавите бујни лалиња, а во овој двор се особено волшебни.

5 идеи како да го искористите максимумот од поткровјето

Без разлика дали станува збор за станбен или за деловен простор, ќе се согласите дека поткровјето е специфично и посебно, но адаптацијата и уредувањето на таквиот простор е вистински предизвик.

Овие полици за книги се совршени за вашата колекција на книги

Погледнете ги овие 15 полици за книги кои изгледаат совршено и кои сигурни ќе сакате да ги имате.

Убави и мирисливи: 10 слатки украси што ќе ве натераат да ги сакате јагодите уште повеќе

Ова популарно и здраво овошје не е само за јадење, туку и за гледање, за што сведочат фотографиите од овие украси направени со јагоди.