Куќа од соништата за сите љубители на пивото

Оваа куќа во Флорида однадвор изгледа како и секој друг дом, но кога ќе ѕирнете внатре, ќе останете без здив. На сите sидови и тавани се наредени лименки пиво!

Едноставни трикови со кои можете да создадете пријатна есенска атмосфера во домот

Топлите плетени џемпери се нешто што нема да го соблекуваме во наредните месеци, но тоа не е единствената промена во која можеме да уживаме!

Дрвена колиба во Хрватска со прекрасен ентериер, но и природа која освојува

Неодолива и пријатна, ова место е совршен избор за сите оние кои сакаат целосно да се релаксираат и да заборават на градските гужви и сите обврски.

Шарено и откачено: Новиот тренд за украсување на домот

Шармантните и откачени тапети кои привлекуваат внимание мора да ги имате, заедно со мебел во уште посилни бои!

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Американската компанија за бои „Шервин-Вилијамс“ објави која боја ќе биде голем хит во 2021 година при уредување на ентериерот и на екстериерот.

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Дали знаевте дека виолетовата боја беше омилена боја на египетската кралица Клеопатра?

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Овој уникатен стил зрачи со едноставноста што ја наоѓаме во природата, а сепак носи одредена доза на топлина.

10 магични сцени поради кои ќе сакате да ја поминете есента на тераса или во градината

Есен - каква магична и убава сезона! Во овој период од годината, природата ни ги дава најубавите топли бои и посебна атмосфера, и можете да уживате во нив од вашата тераса или градина.

10 идеи како максимално да го искористите просторот и да ја зголемите малата кујна

Малите кујни се предизвик за многумина. Но, постојат неколку трикови кои ќе ви ја олеснат работата во кујната.

Совршено уреден стан од 36 квадрати

Карактерот на станот е дефиниран со богати темни бои со сива боја како основа и суптилни розови детали, нежни форми на мебел, украсни ламби и детали што го прават поудобно место.

20 идеи како да ја уредите спалната соба за да изгледа како од списание

Кога ќе преуредите некоја просторијата во домот, ќе се чувствувате посвежо и поенергично, особено ако сте инспирирани од примерите на врвни професионалци во таа област.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа шармантна и живописна куќа во Бафало, Тексас е целосно под земја и има три спални, две бањи и три дополнителни соби. Во моментов се продава и чини 2.200.000 долари.