20 идеи како да ја уредите спалната соба за да изгледа како од списание

Кога ќе преуредите некоја просторијата во домот, ќе се чувствувате посвежо и поенергично, особено ако сте инспирирани од примерите на врвни професионалци во таа област.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа шармантна и живописна куќа во Бафало, Тексас е целосно под земја и има три спални, две бањи и три дополнителни соби. Во моментов се продава и чини 2.200.000 долари.

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Ѕидот од цигли во кујната, дневната соба или спалната соба за некои изгледа претерано, премногу рустикален или индустриски, но всушност циглите можат да го направат просторот многу шармантен.

Бои што го прават просторот поголем

Живеењето во мал стан е предизвик сам по себе, а наоѓањето на вистинската боја за ѕидови се чини како најголемиот предизвик од сите.

20 дневни соби со прекрасен поглед

Во галеријата можете да видите 20 дневни соби со прекрасен поглед во кои би сакале да пиеме кафе цел ден.

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да го разубави домот и визуелно да го зголеми

Тепихот е многу брз и лесен начин да внесете разнобојност во вашиот дом, да го зголемите просторот за живеење или да „разделите“ одредени делови без градежни работи.

10 прекрасни базени кои сигурно ќе сакате да ги имате во вашиот двор

Релаксирањето на плажа е вистинско задоволство, но којби одбил приватен базен резервиран само за најблиските?

12 докази дека кујната е совршено место за украсни растенија

Украсните растенија му даваат посебен шарм на секој дом и ја прават атмосферата попријатна.

Тиркизен рај: Прекрасен стан во кој ќе се вљубите

Богатите и силни нијанси на сина боја беа совршен избор за уредување на еден гламурозен стан во Варшава, главниот град на Полска.

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Џенифер Лопез и Алекс Родригез уживаат во својата нова вила во Мајами што ја купиле за 40 милиони долари, а во вилата има 10 спални соби и 12 бањи.

15 додатоци за ентериер што се популарни на Инстаграм

Без разлика дали станува збор за изработки што ќе ги направите сами, за бојадисување на ѕидовите или за некои интересни детали, денес сè се слика и се објавува на Интернет.

Будат чувство на среќа: 5 совети како да го уредите вашиот дом во топли бои

Дали некогаш сте влегле во простор каде што, веднаш штом стапнавте во него, се чувствувавте пријатно, заштитено, среќно и инспирирано?