Страшни уметнички дела што ќе ве натераат да се запрашате за менталната состојба на сликарот

Помеѓу убавите портрети и уметнички дела, постојат навистина морничави слики кои им даваат на гледачите вознемирувачки поглед кон светот.

Животот на Бети: Фотографиите на оваа македонска инстаграмџика блескаат со есенска магија

Прочитајте како се одвиваше нашиот разговор со оваа талентирана девојка и уживајте во нејзините прекрасни фотографии!

Топли есенски фотографии што оваа есен владеат со социјалните мрежи

Сигурно сте забележале дека сите фотографии на социјалните мрежи на вашите пријатели можат да се сместат во само 8 категории. Еве кои се тие...

Прага од нова перспектива со неверојатни фотографии од дрон

Алан Брутеник сака да ги користи неговите способности како пилот на дрон за да истражува разни градови ширум светот.

Неверојатни фотографии направени во внатрешноста на музички инструменти

Романскиот артист Адријан Борда не знае да свири на ниту еден инструмент. Но, тоа што тој може да го направи со нив, целосно ќе ве маѓепса.

Неверојатни фотографии од живописната градба Ел Капричо на Гауди

Позната и како Вила Кихано, оваа живописна градба е одличен пример за раните дела на Гауди.

Неверојатни пејзажи кои изгледаат како од друга планета

Погледнете некои од најимпресивните пејсажи што ќе ве натераат да се сомневате во реалноста.

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

Џулиен Табет е млад Французин кој сака да создава уметност со помош на компјутер.

8 модерни технологии трансформирани во предмети од ’80-тите

Светот без Интернет веќе ни е нешто незамисливо...

Минималистички илустрации кои отсликуваат теми од модерниот живот

Во модерниот свет каде што сте соочени со премногу информации, зависност од социјални мрежи и стрес, нормално е понекогаш да се почувствувате совладано.

Уметник инспириран од пареидолија создава неверојатни фотомонтажи

Фабиен Баро е дигитален уметник од Франција кој во слободно време црпи инспирација од интересен феномен.

Артистка создава стаклени куполи со пеперутки во сеќавање на нејзината баба

Едноставно парче хартија, се трансформира во пеперутка и потоа се овековечува во стаклена обвивка – резултатот е неверојатно уметничко дело што може да разубави сечиј дом.