Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска

Фотографот Дејвид Крејн (32) од САД се заинтересирал за глечерите на Алјаска и започнал да ги истражува во 2015 година.

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Симон Нидам е хуманитарец и фотограф на дивиот свет. Тој фотографира бели лавови за да му ја покаже на светот убавината на оваа ретка мутација во бојата.

Во време на пандемија, претворете го вашиот дом во празнична бајка

Не ви треба многу за да додадете малку магија во вашиот дом и да го претворите во вистинска празнична бајка.

Градба чии креатори биле ослепени за никогаш повеќе да не направат исто величествено дело

Во светот ја познаваат во бајковитиот изглед, а ја сакаат и туристите, кои годишно ги привлекува повеќе од 400 илјади.

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Оваа година се чини дека сите сакаат Божиќ да биде уште поспецијален бидејќи во 2020 година секој извор на среќа и радост е добредојден.

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Фестивалот на светлата се одржува во Њујорк секоја година кон крајот на ноември или почетокот на декември.

Дали има нешто поубаво? 15 дневни соби со камин за кои сигурно фантазирате

Има ли нешто поубаво во зима од сцената со камин во кој гори оган и сè е полно со топлина и светлина создадени од огнот - и собата и душата.

Овој татко преку фотографии ја доловува магијата на секојдневните моменти со неговите 4 деца

Фотографот Адријан Мареј нè потсетува на тоа како е да се гледа светот низ очите на детето.

За сила и надеж: Две бои што ќе ја одбележат 2021 година

Комбинацијата на сива и светложолта боја е одличен избор во модните комбинации, но и во дизајнот на ентериерот.

Неколку идеи за украсување на новогодишната елка во ретро стил

Сезоната на празници се ближи и многумина веќе ги украсија своите новогодишни елки и домови, но најкреативните сепак чекаат и внимателно планираат како ќе изгледа нивниот дом за време на претстојните празници.

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Ако не сте сигурни какви украси сакате, но сте подготвени да бидете свој господар и да ги направите сами, ќе пронајдете инспирација подолу.

Како еден фотограф им го менува животот на децата во Бангладеш кои се принудени да работат?

Одењето на училиште е нормален начин на живот за толку многу деца ширум светот, но не и во Бангладеш.